سازمان ملل بندر جده را به عنوان بندر کشتی های تفریحی اعلام کرد

سازمان ملل بندر جده را به عنوان بندر کشتی های تفریحی اعلام کرد

شنبه, 27 اوت, 2022 - 12:45
مارینای کشتی های تفریحی جده یکی از مناطق گردشگری فصلی دریای سرخ است (الشرق الاوسط)  

طبق داده های رسمی، سازمان ملل «بندر باشگاه کشتی های تفریحی جده» واقع در غرب سعودی را به عنوان گذرگاه دریایی کشتی های تفریحی خصوصی و گردشگری حامل پرچم های سعودی و کشورهای دیگر اعلام کرد.

باشگاه کشتی های تفریحی جده اولین موسسه کشتی های توریستی در این منطقه با خدمات لوکس است که سرویس های متعددی مثل کانسیرج و مدیریت سفرهای دریایی و برنامه های تفریحی و پهلوگاه امن ۱۳۵ متری برای کشتی ها دارد. این منطقه یکی از قطب های جذاب گردشگری در شمال غرب سعودی است.
طبق داده هایی که به دست «الشرق الاوسط» رسیده سازمان بنادر سعودی به تمام سازمان های حقیقی و حقوقی دریایی در سعودی ابلاغ کرد که روند ثبت نام و اعلام مارینای کشتی های تفریحی جده در سازمان ملل به پایان رسیده و این بندر از سوی سازمان ملل به عنوان گذرگاه دریایی برای کشتی های تفریحی خصوصی و غیر خصوصی دارای پرچم های سعودی و کشورهای دیگر جهان اعلام شده است.
برنامه های باشگاه کشتی های تفریحی جده در ماه مه ۲۰۲۲ در قالب موسم جده در منطقه مارینا آغاز شد. این مارینا اولین بندر تفریحی در سعودی است.

برنامه های باشگاه کشتی های تفریحی با مجموعه ای از نمایش های هنری زنده و حضور بیش از صد هنرمند با لباس های بالماسکه و آتش بازی در آسمان جده آغاز شد.
مارینای کشتی های تفریحی گزینه های متنوعی از رستوران ها و کافی شاپ های رو به دریا برای بازدید کنندگان دارد و این منطقه از جمله زیباترین بخش های ساحلی با برنامه های متنوع است.

باشگاه کشتی های تفریحی جده برنامه های متعدد سرگرمی و تفریحی و قایق سواری و غواصی و فعالیت های دریایی مثل ماهیگیری و ورزش های آبی و اجاره کشتی های تفریحی دارد.

این باشگاه یک پهلوگاه ۱۳۵ متری با گنجایش بیش از صد کشتی تفریحی تا عمق ۸ متری و نیز یک ساحل خصوصی برای اعضای باشگاه و یک مدرسه بادبانی دارد. اولین محوطه بندری تفریحی سعودی و اولین مدرسه بادبانی سعودی در این منطقه قرار دارد. رستوران ها و فروشگاه های لوکس در این منطقه مستقر شده اند.

دولت سعودی به تازگی با تمرکز بر برنامه ها و سرمایه گذاری در حوزه کشتی های تفریحی لوکس به دنبال معرفی «آمالا» به عنوان قطب گردشگری فوق لوکس در منطقه ساحلی شمال غرب سعودی است.

باشگاه کشتی های تفریحی جدید «آمالا» به نام Triple Bay در منطقه طبیعی حفاظت شده شاهزاده محمد سلمان با معماری منحصر به فرد است. این پروژه پیشگام با معماری خیره کننده نقطه پیوند بین خشکی و دریا به شمار می رود.
جان پاگونو مدیر عامل شرکت توسعه دریای سرخ هنگام اعلام راه اندازی «آمالا» گفت «آمالا از جمله پروژه های پیشگام در برنامه سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی است که نقش مهمی در تحقق اهداف بلند پروازانه سعودی به عنوان تبدیل شدن این کشور به یکی از قطب های اصلی گردشگری دنیا ایفا می کند».

پاگانو پیش بینی کرد که «آمالا»‌ یک قطب بین المللی کشتی های تفریحی لوکس شود و برای همین این شرکت یک معماری طراز اول برای باشگاه کشتی های تفریحی خود انتخاب کرد تا بیانگر طبیعت زیبای منطقه و میراث اصیل عربی و پایبندی به مفهوم گردشگری پایدار باشد.
او اضافه کرد «شرکت معماری بین المللی معروف اچ کی اس این نگین معماری جذاب را در قلب Triple Bay درست کرده است و این نگین دوستداران کشتی های تفریحی لوکس دنیا را دور هم جمع خواهد کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای