نامزدهای نهایی بوکر ۲۰۲۲ معرفی شدند؛ ۶ کتاب از ۵ ملیت

نامزدهای نهایی بوکر ۲۰۲۲ معرفی شدند؛ ۶ کتاب از ۵ ملیت

فهرست نهایی ۶ رمان نامزد دریافت جایزه بوکر ۲۰۲۲ 
چهارشنبه, 7 سپتامبر, 2022 - 22:30

جایزه ادبی بوکر ۲۰۲۲ فهرست ۶ نامزد نهایی این دوره را اعلام کرد و گفت که این افراد از ۴ قاره دنیا انتخاب شدند و موضوع کتاب‌های آنها برای همه ما مهم است.

نیل مک‌گرگور رئیس هیات داوران امسال، شش کتابی که در فهرست نهایی این دوره از جایزه ادبی «بوکر» قرار گرفته‌اند را به عنوان کتاب‌هایی قدرتمند که درباره مسائل مهم در زمان‌ها و مکان‌های مختلف صحبت می‌کنند، توصیف کرد و گفت که برای همه ما مهم هستند.

اگر آلن گارنر به عنوان برگزیده نهایی انتخاب شود، این جایزه را در هشتاد و هشت سالگی دریافت خواهد کرد. او برای نگارش رمانی به نام «تریکل واکر» به عنوان نامزد نهایی انتخاب شده است.

کلر کیگان نویسنده ایرلندی هم با «چیزهای کوچک مانند این» در فهرست جای دارد. داستان این کتاب زندگی یک تاجر چوب و زغال در سال ۱۹۸۵ در ایرلند را روایت می‌کند. 

نوویولت بولاوایو و الیزابت استراوت از نامزدهای پیشین بوکر به ترتیب با کتاب های «شکوه» و «اوه ویلیام!» نیز دیگر نامزدهای امسال هستند.

«هفت ماه ماآلی آلمیدا» نوشته شیهان کاروناتیلاکا درباره جنگ داخلی در این کشور است.

پرسیوال اِورت نویسنده آمریکایی نیز برای رمان کارآگاهی «درختان» انتخاب شده است که درباره کارآگاهانی است که درباره قتل یک آمریکایی آفریقایی تبار در سال ۱۹۵۵ در حال بررسی هستند.

سال گذشته دیمون گالگوت برای نگارش رمان «عهد» به عنوان برنده این جایزه ادبی شد.

برنده نهایی بوکر ۲۰۲۲ در هفدهم اکتبر (۲۵ مهر) در جریان مراسمی واقع در لندن معرفی خواهد شد و به برنده نهایی ۵۰ هزار پوند (در حدود ۶۰ هزار دلار) اهدا می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای