بازگشت بحران معیشتی به بریتانیا پس از پایان عزاداری برای ملکه

بازگشت بحران معیشتی به بریتانیا پس از پایان عزاداری برای ملکه

چهارشنبه, 21 سپتامبر, 2022 - 00:00

با پایان‌یافتن مراسم تدفین ملکه الیزابت دوم و دوره سوگواری، بحران معیشتی در بریتانیا دوباره به صحنه آمد.

شروع کار در داونینگ استریت آن چیزی نبود که لیز تراس زمانی که دو روز قبل از مرگ ملکه به عنوان نخست وزیر منصوب شد، آرزویش را داشت، اما پس از تشییع جنازه، او فعالیت و کار خود را بین یک ماراتن دیپلماتیک و مقابله با بحران رو به افزایش هزینه های زندگی از سر گرفت.

فضای حزن و احساسات عاطفی به مدت 12 روز، کشور را فرا گرفته بود و منجر به توقف تمام زندگی سیاسی شد. اما تراس می خواست سریع اقدام کند، بنابراین جلسه کابینه خود را تشکیل داد تا برای شروع دوباره کار آماده شود.

تنها چند ساعت پس از مراسم خاکسپاری ملکه، او برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.

بریتانیایی‌ها به‌ویژه در بعد اقتصادی به‌ویژه پس از تابستانی که قدرت سیاسی تقریباً روی کار نبود، منتظر گام‌های تراس هستند، جایی که بوریس جانسون مستعفی پرونده های داغی را به نخست وزیری که جانشین او شد، تحویل داد.

تراس قبلاً قول داده بود که قبوض انرژی خانوارها را بلوکه کند، اما با توجه به تورمی که اکنون نزدیک به 10 درصد است، بریتانیا بدترین بحران خود را در دهه های اخیر تجربه می کند.

 اعتصابات تعلیق شده در ایام سوگواری در حالی از سر گرفته می شود که اپوزیسیون کارگری که کنفرانس سالانه خود را در پایان هفته برگزار می کند، بر اقدامات بعدی دولت نظارت می کند.

دولت امروز چهارشنبه طرح کمک به شرکت ها را اعلام می کند و سپس روز پنجشنبه برنامه گسترده ای را برای نظام سلامت عمومی که در آستانه فروپاشی است، اعلام می کند و جمعه آغاز اولین موج کاهش مالیات است که توسط تراس وعده آن داده شده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای