رئیس جمهور عراق خواستار سرمایه گذاری شرکت های عربی در عراق شد

رئیس جمهور عراق خواستار سرمایه گذاری شرکت های عربی در عراق شد

چهارشنبه, 25 ژانویه, 2023 - 08:15
 عبد اللطیف رشید رئیس جمهور عراق (رویترز)

عبد اللطیف جمال رشید رئیس جمهور عراق روز چهارشنبه (۲۵ ژانویه) گفت عراق فرصت های سرمایه گذاری در بخش های آینده دارد اما زیر ساختارها باید بازسازی شوند و توسعه پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان رئیس جمهور عراق از شرکت های عربی خواست در عراق سرمایه گذاری انجام دهند. 

او در دیدار با سفیران کشورهای عربی اضافه کرد برنامه های دولت در حال اجرا شدن است و عراق پس از جنگ و تروریسم و خشونت چندین ساله اینک روی آرامش به خود دیده است.

رشید در ادامه گفت امیدوارم در آینده نزدیک بودجه ای که در طول ۳ سال گذشته تصویب نشده تصویب شود و پروژه های کلیدی به دلیل عدم تصویب بودجه اجرا نشده اند.

او از سفیران عرب  خواست تا شرکت های عربی را به سرمایه گذاری در عراق تشویق و چهره واقعی عراق و شرایط ثبات و امنیت در شهرها را منتقل کنند. برخی از سران و سیاستمداران عرب از تلاش های دولت عراق برای برقراری امنیت و ثبات اعلام حمایت کرده و از تمایل برای برقراری مناسبات موثر دو جانبه خبر دادند.

دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای گفت سفیر امارات در این دیدار بر توجه امارات برای گسترش همکاری دو جانبه تاکید کرد و گفت برخی شرکت های اماراتی آماده فعالیت در عراق هستند. 

سفیر سعودی گفت اقتصاد جای قدرت نظامی را گرفته و باید هماهنگی و همکاری و اقدامات تسهیل شده تا همکاری های سرمایه گذاری و استفاده از زمینه های دردسترس را پیش ببریم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای