اردوی آموزشی استعدادهای سینمای سعودی در العلا

اردوی آموزشی استعدادهای سینمای سعودی در العلا

پنجشنبه, 2 فوریه, 2023 - 11:30
هدف این اردو مهارت آموزی استعدادهای سینمای سعودی توسط سینماگران حرفه ای است (وبسایت کمپانی فیلم العلا)

 اردوی آموزشی استعدادهای سینمای سعودی با برنامه های خلاقانه و نوآور در منطقه العلا به منظور مهارت آموزی و توانمند سازی استعدادهای جوان برگزار می شود. انتقال دانش و تجربه و توسعه صنعت سینمای سعودی یکی از اهداف کمیسیون سلطنتی العلا برای تبدیل شدن به قطب جدید فیلم سازی در جهان است. چندین محصول سینمای سعودی و خارجی از ۲۰۲۰ در العلا تولید شدند.

کمپانی فیلم العلا وابسته به کمیسیون سلطنتی استان 

العلا از همکاری با Creative Media Skills Institute در زمینه اردوی آموزشی استعدادهای سینمایی سعودی خبر داد. این اردو به مدت ده روز با حضور جمعی از پیشکسوتان و کارشناسان صنعت سینما برگزار می شود. اولین دوره این اردوی آموزشی پایان ماه ژانویه آغاز می شود و هدف مهارت آموزی و توسعه مهارت های ۲۵ سینماگر با استعداد سعودی و توانمند سازی آنها برای کسب مهارت های نوین و ورود به دنیای سینما است. برنامه های تئوریک و عملی با چندین دوره آموزشی و کارگاه در قالب این اردو برگزار می شود.

دوره های آموزشی در بخش های پروداکشن و کارگردانی و مدیریت فنی و لوکیشن و لباس و گریم و چهره پردازی است که توسط جمعی از کارشناسان حرفه ای Creative Media Skills Institute انجام می شوند. این انستیتو وابسته به گروه استدیوهای «پاین وود» در بریتانیا است که استدیوهای فیلم سازی و محصولات تلویزیونی بسیاری در سال های اخیر بوده و تجربه طولانی در آموزش و مهارت آموزی هزاران نفر در صنعت سینما دارد و خیلی از این افراد محصولات سینمایی معروف دنیا را تهیه کرده اند. 

۲۵ نفر از سینماگران سعودی جوان در اردوگاه آموزشی العلا شرکت می کنند (کمپانی فیلم العلا)


مقامات العلا با توجه به جاذبه های طبیعی و باستانی منطقه در صدد تثبیت جایگاه العلا به عنوان قطب جدید سینمای دنیا و افزایش نقش العلا در تولیدات سینما هستند. کمیسیون سلطنتی العلا برای رسیدن به هدف مد نظر خود شرکت فیلم العلا را برای جذب فیلم سازان و حمایت از تولیداتشان راه اندازی کرد. العلا از سال ۲۰۲۰ به محل فیلمبرداری برخی از تولیدات سعودی و دنیا تبدیل شد. 

فیلم «قندهار» ساخته ریک رومن وو است و نقش اصلی را جرارد باتلر بازی می کند. این فیلم در العلا فیلمبرداری شده و یک تیم سعودی هم در بخش تولید و جلوه های ویژه بصری و عملیات فنی و گریم و آرایش مو و مدیریت لوکیشن حضور داشتند.

شارلین دیلیون جونز مدیر اجرایی کمپانی فیلم العلا گفت «تحول و رونق صنعت سینما در سعودی اهمیت مهارت آموزی و آموزش سینماگران و بازیگران با استعداد را برای ایجاد صنعت سینمای موفق در العلا دو چندان می کند. سعودی ظرفیت ها و استعدادهای خلاق عظیم دارد».

دیلیون جونز افزود «همکاری با موسسه با سابقه    

کرییتیو مدیا اسکیلز باعث ایجاد یک بستر و تجربه موفق مهارت آموزی و حمایت از استعدادهای درخشان نسل نو در سعودی خواهد شد و این نسل نو می توانند صنعت سینمای سعودی را با استانداردهای بهینه سینما پیش ببرند».

از سوی دیگر ایلی اسمیت مدیر اجرایی گروه کرییتیو مدیا اسکیلز با ابراز خوشحالی از همکاری با شارلین جونز و تیم کاری او در اردوگاه آموزشی کمپانی فیلم العلا گفت این اردوگاه بستر مناسبی برای مهارت آموزی و توسعه استعدادها و فراهم کردن زیرساختارهای لازم برای ایجاد صنعت سینمای شکوفا خواهد بود. امیدوارم که طی سالیان سال بتوانیم بالاترین سطح آموزش و مهارت ورزی زیر نظر پیشکسوتان و کارشناسان طراز اول در العلا فراهم کنیم و تجربیات این مجموعه را در خدمت ایجاد و توسعه صنعت سینما در العلا قرار دهیم».

شرکت فیلم العلا در حال احداث مجتمع های سینمایی پیشرفته با استدیوهای مدرن و مراکز ویژه تهیه و تولید فیلم و کارگاه ها و یک ساختمان جلوه های ویژه در راستای آماده سازی زیر ساختارها در العلا است تا العلا به لوکیشن فیلمبرداری تولیدات سعودی و بین المللی و افزایش تولیدات بین المللی در العلا تبدیل شود و کارآمدی و مهارت سینماگران سعودی در حوزه های مختلف سینمایی افزایش پیدا کند. 

استدیوهای پیشرفته و مراکز مدرن مونتاژ (شرکت فیلم العلا)


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای