۴ کشور از جمله چین و ایران بزرگ ترین تهدیدهای سایبری برای کانادا 

۴ کشور از جمله چین و ایران بزرگ ترین تهدیدهای سایبری برای کانادا 

این کشورها در صدد ایجاد توانایی برای از کار انداختن زیرساختارهای اصلی در کانادا هستند
پنجشنبه, 19 نوامبر, 2020 - 10:15
کشورهای فراوان دیگری نیز برای توسعه توانمندی هایشان برای تهدیدات سایبری تلاش می کنند (آرشیو- رویترز)

مرکز امنیت سایبری کانادا روز چهارشنبه (۱۸ نوامبر) در گزارشی گفت «حکومت های چین و روسیه و ایران و کره شمالی در حال توسعه برنامه هایی هستند که بزرگ ترین تهدید سایبری علیه فناوری پیشرفته در کانادا به شمار می روند».


به گزارش فرانس پرس «تعداد سازمان ها و کشورهایی که مهاجم سایبری شناخته می شوند رو به افزایش بوده و قابلیت آنها نیز روز به روز توسعه بیشتری پیدا می کند».


مرکز امنیت سایبری کانادا افزود «چهار کشور یاد شده برای رسیدن به اهدافشان به احتمال زیاد در حال بالا بردن توانایی های خود برای از کار انداختن برخی زیرساختارهای اصلی در کانادا از جمله سیستم برق هستند».


در این گزارش پیش بینی شده چین و روسیه و ایران و کره شمالی مالکیت معنوی مربوط به مقابله با شیوع کوید ۱۹ را هدف قرار می دهند تا بهتر بتوانند شیوع کرونا را کنترل کنند.


تهدیدات سایبری از سوی ۴ کشور علیه اتباع و شرکت های کانادایی شامل جاسوسی اینترنتی و تبلیغات منفی در فضای مجازی می شود.


این گزارش خاطر نشان کرد «گروه هایی که تهدیدات سایبری را تنظیم می کنند از پیشرفته ترین فناوری ها و بالاترین توانایی برخوردارند و از سوی برخی کشورها با انگیزه های اقتصادی و عقیدتی و ژئوپلیتیکی ساپورت می شوند».


در این گزارش گفته شده «ارزیابی ما این است که بی گمان برنامه های سایبری تحت حمایت و نظارت دولت های چین و روسیه و ایران و کره شمالی بزرگ ترین تهدیدهای سایبری دولتی علیه شهروندان و سازمان های کانادایی هستند».


کشورهای فراوان دیگری نیز برای توسعه و بالا بردن توانایی شان برای تهدیدات سایبری تلاش می کنند.


مرکز امنیت سایبری کانادا پیش بینی کرد «مهاجمان سایبری تحت حمایت دولت ها به عملیات جاسوسی تجاری کسب و کارهای کانادایی و محافل آکادمیک و حکومتی ادامه می دهند».


این گزارش افزود «شیوع همه گیری باعث افزایش دور کاری و روی آوردن اغلب مردم کانادا به فعالیت های اینترنتی شد و این رویه ادامه خواهد داشت و در نتیجه مردم با تهدیدهای فزاینده ای مواجه خواهند شد».


مرکز مبارزه با تقلب در کانادا اعلام کرد شیادان اینترنتی در ۲۰۱۹ بیش از ۴۳ میلیون دلار کانادا (۳۲.۸ میلیون دلار) کلاه سر مردم کانادا گذاشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای