پکن خواستار همکاری بین‌المللی برای ایجاد «دیوار بزرگ ایمنی» شد

پکن خواستار همکاری بین‌المللی برای ایجاد «دیوار بزرگ ایمنی» شد

سعودی سفر به تعدادی از کشورها را ممنوع کرد.. آفریقای جنوبی در «چشم طوفان»
یکشنبه, 4 ژوئيه, 2021 - 00:00

وانگ یی وزیر خارجه چین از جامعه جهانی خواست در برابر ویروس کرونا یک «دیوار بزرگ ایمنی» تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه چین در نهمین کنفرانس جهانی صلح در دانشگاه پکن افزود: «همه ما با یک مشکل مشترک مواجه هستیم؛ اولویت اصلی و اول ما باید ایجاد نوعی دیوار بزرگ در برابر این ویروس باشد».

وی گفت: باید تبعیض‌های بین‌المللی و سیاسی را کنار گذاشت و در برابر این بیماری به همکاری و اتحاد دست یافت.

در همین حال، پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد به منظور مقابله با سویه جدید ویروس کرونا، پروازهای خود را به سه کشور امارات، اتیوپی و ویتنام به حالت تعلیق درمی‌آورد.

به گزارش خبرگزاری واس، سعودی همچنین ورود مسافران از افغانستان، امارات متحده عربی، ویتنام و اتیوپی را به دلیل نگرانی در مورد ویروس کرونا محدود کرد.

طبق اعلام وزارت کشور سعودی، ریاض از روز یکشنبه کلیه پروازهای خود به امارات‏، اتیوپی و ویتنام را به حالت تعلیق درمی‌آورد و اجازه ورود هیچ پروازی از این کشورها را نیز نخواهد داد. اتباع سعودی و همچنین خارجی‌های مقیم این کشور که از یکشنبه از سه کشور یادشده به سعودی بازمی‌گردند، باید دو هفته خود را قرنطینه کنند.

در حالی که کشورهای جهان تلاش بی وقفه ای برای مهار گسترش سریع جهش «دلتا» انجام می‌دهند، آفریقای جنوبی، کشور آفریقایی که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده‌است، روز جمعه رکورد ۲۴ هزار مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرد.

جو باهلا معاون وزیر بهداشت آفریقای جنوبی در این باره گفت: «ما واقعاً… در چشم طوفان موج سوم هستیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای