تنش‌افزایی آنکارا در شمال حلب؛ دمشق حومه ادلب را بمباران کرد

تنش‌افزایی آنکارا در شمال حلب؛ دمشق حومه ادلب را بمباران کرد

اسرائیل یک زندانی سابق سوری را در حومه قنیطره کشت
یکشنبه, 17 اکتبر, 2021 - 08:45
جنگجویی از جناح مورد حمایت ترکیه در شمال حلب (الشرق الاوسط)

آنکارا به تشدید تنش در حومه حلب، شمال سوریه، ادامه داد، همزمان نیروهای رژیم سوریه مناطقی در حومه ادلب در نزدیکی مرز ترکیه را بمباران کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: در اثر گلوله باران نیروهای رژیم در شهر سرمدا هم‌مرز با لوا اسکندرون، 3 نفر از جمله یک پلیس کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

 دیده بان همچنین از ورود نیروهای جدید نظامی برای تقویت نیروهای رژیم در منطقه معره النعمان و محورهای جنگی در جبل الزاویه جنوب ادلب، و سراقب در شرق ادلب، در جاده حلب-لاذقیه در قالب ده‌ها اتوبوس حامل سرباز، تانک و پرتاب کننده موشک خبر داد.

یک فرمانده نظامی مخالفان نیز گفت که در اثر انفجار یک وسیله انفجاری در مسیر خودروی کاروان ارتش ترکیه از نزدیک شهر معره مصرین در شمال ادلب، دو سرباز کشته و 3 نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، فرماندهی نیروهای ترکیه در سوریه از جناح های وفادار خواست آمادگی خود را بالا ببرند و آمادگی کامل و لازم برای هرگونه حادثه و احتمال را داشته باشند.

در این رابطه، پیش از این، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره نزدیک شدن تاریخ نبرد علیه «تروریست ها» در شمال سوریه صحبت به میان آورده است.

در این میان، توپخانه ترکیه روز گذشته، مناطق محل استقرار نیروهای دموکراتیک سوریه را دوباره مورد هدف قرار داد و به روستاهای مالکیه و قلعه شوارغه در شمال حلب را حمله کرد.

علاوه بر این، منابع در دمشق گزارش دادند که ارتش اسرائیل زندانی سابق مدحت صالح را در شهر عین التینه در بخش آزاد شده جولان را کشته است.

منابع دیگر می گویند صالح که پس از آزادی از زندان اسرائیل در پایان دهه نود میلادی به دمشق نقل مکان کرد، به عناصری نزدیک شده بود که به دنبال ایجاد هسته های مسلح در جولان بودند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای