اسرائیل سفیر خود از مغرب را فراخواند

اسرائیل سفیر خود از مغرب را فراخواند

تحقیقات با گوبرین به اتهام آزار و اذیت ممکن است منجر به دستگیری او شود
یکشنبه, 11 سپتامبر, 2022 - 10:00

منابعی در وزارت خارجه اسرائیل گفتند که یک رسوایی بزرگ دیپلماتیک باعث بی آبرویی دستگاه دیپلماسی شده؛ به طوری که رفتار سفیر آن در مغرب باعث خشم شدید محلی شده تا حدی که تظاهرات مردمی در رباط خواستار تعطیلی سفارت شده‌است.

این منابع تأکید کردند که سوء ظن‌ها در مورد سفیر دیوید گوبرین حول «استثمار وی از کارمندان زن مغربی در سفارت برای مقاصد جنسی، آزار و اذیت و جرایم علیه نجابت» است.

ایستگاه رادیویی رسمی کان در تل آویو گزارش داد که وزارت خارجه مغرب از گوبرین شکایت کرده و پرونده ای در مورد اقدامات وی به دولت اسرائیل ارسال کرده‌است و هیئتی از وزارت امور خارجه برای بررسی شکایات به رباط رفتند.

طی تحقیقات، شواهد بسیاری از سوء استفاده جنسی آشکار شد، سپس سوء استفاده‌های مالی از جمله اختلاس و ناپدید شدن هدیه ای که پادشاه مغرب به مناسبت سالگرد تأسیس کشور اسرائیل فرستاده بود و به دولت تحویل داده نشد، فاش شد.

منابع دیپلماتیک در تل آویو تأکید کردند که هیئت، گوبرین را با خود به اسرائیل برد و تصمیم گرفته شد که او را از سمت خود کنار بگذارند.

او در حال حاضر با تحقیقات جنایی با پلیس روبرو است که جایگاه او به عنوان یک دیپلمات عالی‌رتبه را از بین می‌برد و ممکن است به همین دلیل دستگیر شود.

منابع از یک بحران دیپلماتیک جدی با مردم مغرب خبر دادند و اینکه رسانه‌های اجتماعی در این کشور به تریبونی برای حمله به اسرائیل و درخواست بسته شدن سفارت اسرائیل تبدیل شد.

به گفته شیمون ابو سکیله رئیس انجمن دوستی اسرائیل و مغرب، اقدامات گوبرین اسرائیلی‌های مقیم مغرب را شگفت‌زده نکرد به طوری که در سال گذشته در مورد آن هشدار داده بودند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای