عباس از توقف قراردادهای امضا شده با اسرائیل و آمریکا خبر داد

عباس از توقف قراردادهای امضا شده با اسرائیل و آمریکا خبر داد

عباس: اسرائیل باید به عنوان نیروی اشغالگر کشور فلسطین پاسخگو باشد
سه شنبه, 19 مه, 2020 - 23:00
محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین (آسوشیتدپرس)
رام الله: کفاح زبون

محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین از توقف کلیه توافقنامه های جاری با اسرائیل و آمریکا خبر داد.

او گفت «سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت فلسطین هیچ تعهدی به اجرای توافقنامه ها و تفاهم نامه های امضا شده با آمریکا و اسرائیل ندارند و مسئولیت های ناشی از این قراردادها از جمله در حوزه امنیت را به عهده نمی گیرد».

عباس پس از پایان نشست سران فلسطین افزود «رژیم اشغالگر از این لحظه باید کلیه مسئولیت ها و تعهداتش به عنوان نیروی اشغالگر فلسطین اشغالی را بپذیرد. این رژیم همچنین باید نتایج و پیامدهای آن از جمله محافظت از غیر نظامیان و املاک آنان را با توجه به قوانین بین المللی و معاهدات بین المللی حقوق بشر به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو در ۱۹۴۹ را تقبل کند».

اظهارات عباس مقدمه ای است برای اعلام تشکیلات خودگران فلسطین به عنوان دولت تحت اشغال و نیز اشاره تلویحی است به لغو به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی سازمان آزادیبخش فلسطین.

عباس دولت آمریکا را به عنوان مسئول اصلی «ظلم و ستم کنونی به مردم فلسطین» معرفی کرد و گفت ما دولت آمریکا را شریک اصلی و اساسی رژیم اشغالگر برای پیشبرد همه اقدامات خصمانه و ستمگرانه اش علیه مردم فلسطین می دانیم».

عباس خاطر نشان کرد «تکمیل اقدامات مربوط به امضای درخواست عضویت دولت فلسطین در نهادهای بین المللی در جلسه امروز تصویب شد. برخی از این فرم ها دیروز امضا شدند».

عباس بار دیگر بر مشروعیت سازمان ملل و قطعنامه های کشورهای عربی و اسلامی و منطقه درباره فلسطین و مقابله با کلیه انواع و منابع تروریسم جهانی تاکید کرد.

او افزود «بار دیگر بر لزوم ایجاد راهکار تشکیل دو کشور برای منازعه فلسطین و اسرائیل تاکید و آمادگی خود را برای حضور طرف ثالث در مرزهای دو طرف اعلام می کنیم. گفتگوها باید زیر نظر طرف های بین المللی متعدد و نه تنها آمریکا انجام شود».

او در ادامه تاکید کرد «ما از کشورهایی که با معامله قرن و سیاست های آمریکا و اسرائیل مخالف هستند می خواهیم که تنها به محکوم کردن و نکوهش این رویکرد اکتفا نکنند. از این کشورها می خواهیم تا با در پیش گرفتن مواضع بازدارنده و اعمال تحریم های جدی از اجرای برنامه های رژیم اشغالگر جلوگیری کنند. ما از کشورهایی که دولت فلسطین را به رسمیت نشناختند می خواهیم تا در راستای حمایت از صلح و قانون بین المللی و مشروعیت بین المللی این کار را انجام بدهند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای