مبتلایان به کرونا در جهان به ۶ میلیون نفر رسیدند

مبتلایان به کرونا در جهان به ۶ میلیون نفر رسیدند

آمادگی سعودی برای بازگشایی مساجد از فردا.. اروپا شتاب کاهش محدودیت‌ها را بیشتر می‌کند.. آسیا نگران است
شنبه, 30 مه, 2020 - 22:45
نصب پوستر دستورالعمل‌های رعایت اقدامات برای جلوگیری از «کرونا» در مسجدی در جده (AP)
پایتخت‌ها: الشرق الاوسط

با گذشت ۵ ماه از اولین شیوع آن در چین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا (کووید - ۱۹) در سراسر جهان به شش میلیون نفر رسید و شمار فوتی‌ها نیز از مرز ۳۶۰ هزار تن گذشت.

به گزارش الشرق الاوسط، در همین راستا، برخی کشورهای جهان خروج تدریجی از قرنطینه را آغاز کرده‌اند، این در حالی آیت که این بیماری به همه‌گیری در کشورهای دیگری ادامه می‌دهد.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در روسیه و قاره آمریکا رو به افزایش است، در حالی که اروپا در حال انجام اقدامات لازم برای برداشته شدن قرنطینه است و آسیا شاهد ترس از گسترش مجدد این بیماری همه گیر است.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید ۱۹ به ۳۶۳ هزار و ۸۹۸ نفر رسیده و تاکنون ابتلای بیش از پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر نیز به این بیماری تأیید شده‌است.

کارشناسان معتقدند که این آمار بسیار کمتر از اعداد واقعی است.

اروپا که به سختی در معرض این بیماری همه گیر قرار داشت، با ثبت ۱۷۶ هزار قربانی و ۲٫۱ میلیون مبتلا و پس از مشاهده کندی در گسترش این ویروس، اقدامات خود برای کاهش قرنطینه را ادامه می‌دهد.

 در مقابل، قاره آمریکا شاهد شیوع سریع ویروس جدید کرونا است به طوری که بیش از هزار مرگ در ۲۴ ساعت گذشته در ایالات متحده و برزیل ثبت شده‌است.

بر اساس این گزارش آمریکا با عبور از ۱۰۰ هزار فوتی همچنان در ردیف اول جهانی قرار دارد.

از سوی دیگر، ترس از آغاز موج دوم کرونا در کشورهای آسیایی افزایش یافت، قاره ای که به نظر می‌رسید در راه کنترل آن بوده‌است.

کره جنوبی که موفق به کنترل شیوع ویروس کرونا شده بود، روز پنجشنبه با شناسایی ۵۸ مورد جدید، اقدام به بازگرداندن محدودیت‌ها و تعطیلی صدها مدرسه‌ای کرد که تنها چند روز از بازگشایی‌شان می‌گذشت.

در این میان، سعودی اعلام کرد که از فردا یکشنبه «طرح عادی شدن دو مرحله ای» برای بازگشت تدریجی زندگی به حالت طبیعی اجرا می‌شود و در اولین بخش این طرح سه هفته ای، بین ساعات ۶ بامداد الی ۲۰ نیز اجازه عبور و مرور داده خواهد شد و مساجد برای برگزاری نماز جمعه و جماعت بازگشایی می‌شوند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای