جریمه مالی سنگین برای عدم رعایت قرنطینه در انگلیس 

جریمه مالی سنگین برای عدم رعایت قرنطینه در انگلیس 

اقدام دولت در راستای کنترل شیوع پرشتاب کرونا انجام می شود
یکشنبه, 20 سپتامبر, 2020 - 14:00
شمال غرب انگلیس (فرانس پرس)

دولت انگلیس برای افرادی که مقررات قرنطینه کرونا را رعایت نمی کنند جریمه نقدی درنظر می گیرد.


خبرگزاری انگلیسی پرس آسوشین روز شنبه (۱۹ سپتامبر) گفت همزمان با افزایش نگرانی درباره رشد پرشتاب تعداد بیماران کرونا افرادی که مقررات قرنطینه خانگی را رعایت نمی کنند باید جریمه سنگین تا سقف ۱۰ هزار پوند (۱۲۹۰۰ دلار) پرداخت کنند. 


این قانون جدید شامل حال دو گروه می شود: افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده یا کسانی که درخواست قرنطینه از سوی برنامه آزمایش و ردیابی دولت به آنها ابلاغ شده است. گروه دوم با افراد مبتلا در تماس بوده اند.


قانون جدید از ۲۸ سپتامبر به مرحله اجرا گذاشته می شود. کابینه دولت در حال رایزنی با همتایان خود در اسکاتلند و ولز و ایرلند شمالی برای اجرای این قانون در سراسر بریتانیا است.


مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس روز یکشنبه (۲۰ سپتامبر) گفت «کشور در نقطه سرنوشت ساز مقابله با کرونا قرار دارد و اگر مردم مقررات را رعایت نکنند ویروس شیوع پیدا می کند و باید محدودیت های بیشتری در نظر گرفت».


او در گفتگو با اسکای نیوز خاطر نشان کرد «کشور به نقطه سرنوشت ساز رسیده و ما یک گزینه بیشتر نداریم. همه باید مقررات را رعایت کنند... یا اینکه محدودیت های بیشتری در نظر گرفته می شود».


به دنبال دو برابر شدن هفتگی تعداد مبتلایان بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت «این اقدامات برای کنترل شیوع ویروس و حمایت از گروه های آسیب پذیرتر ضروری است».


جانسون ضمن اعلام محدودیت های جدید افزود‌ «بهترین شیوه مقابله با شیوع کرونا این است که همه مقررات را رعایت و اگر با خطر انتقال ویروس به دیگران مواجه هستند خود را قرنطینه کنند».


دولت موضوع اجرای مقررات قرنطینه در بخش هایی از انگلیس را بررسی می کند.


به گزارش فایننشال تایمز کارشناسان پزشکی کابینه انگلیس در راستای کنترل آمار رو به رشد مبتلایان طرحی برای قرنطینه سراسری دو هفته ای در تعطیلات میان ترم در اکتبر مطرح کرده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای