درگیری و انفجار در افغانستان؛ ۲۲ تن کشته شدند

درگیری و انفجار در افغانستان؛ ۲۲ تن کشته شدند

شنبه, 13 فوریه, 2021 - 07:45
EPA

مقام‌های افغانستان امروز (شنبه) از کشته شدن دست کم چهار نیروی امنیتی این کشور از جمله یک فرمانده و زخمی شدن هفت تن دیگر در نتیجه وقوع چندین انفجار در شرق و جنوب افغانستان خبر داده و گفتند: سه غیرنظامی نیز در شرق کشور زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این سه حمله را برعهده نگرفته که در بحبوحه خشونت‌های رو به رشد در افغانستان و افزایش درگیری‌ها بین نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان به وقوع پیوسته است.

همچنین در جریان یکسری انفجار بمب کنار جاده‌ای در هفته‌های اخیر مقام‌های دولتی، قضات، خبرنگاران و فعالان حقوق بشری کشته شده‌اند.

این درگیری‌های خونین در حالی رخ می‌دهند که مذاکرات صلح با میانجی‌گری آمریکا در دوحه، قطر بین طالبان و نمایندگان دولت کابل در ماه‌های اخیر با تنش‌ها و اختلالاتی روبرو شده است.

تیم جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حال بررسی توافق صلح میان دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا با طالبان در فوریه ۲۰۲۰ در قطر است.

بر اساس این توافق، تمامی نیروهای آمریکایی و نیروهای متحدانش باید تا اول مه سال جاری میلادی از افغانستان خارج شوند.

امروز همچنین یکی از سخنگوهای پلیس در ولایت قندهار اعلام کرد، در نتیجه انفجار یک خودروی هاموی پر از مواد منفجره در یک ایست پلیس، هفت پرسنل زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرده است، ۱۸ شبه نظامی طالبان در عملیاتی در منطقه ارغنداب در ولایت قندهار که جمعه شب انجام شد، کشته و ۹ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

همچنین در نتیجه انفجار در منطقه چاپا دارا در ولایت کونار در شرق افغانستان، چهار پلیس محلی از جمله یک فرمانده کشته شدند.

انفجار بمب کنار جاده‌ای در جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان نیز باعث زخمی شدن سه غیرنظامی شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای