درگیری در طرابلس در سایه سکوت دولت لیبی

درگیری در طرابلس در سایه سکوت دولت لیبی

«ریاست جمهوری» لیبی از تصمیم شورای امنیت برای اعزام ناظران استقبال کرد
یکشنبه, 18 آوریل, 2021 - 12:00

مقامات دولت انتقالی در لیبی در مورد درگیری‌های محدود بین شبه نظامیان مسلح وفادار به آن در پایتخت طرابلس، با وجود گذشت ساعت‌ها بسیج نظامی متقابل در چندین منطقه از پایتخت، سکوت اختیار کردند.

شبه نظامیان وابسته به دولت «وحدت» به ریاست عبدالحمید الدبیبه، روز گذشته به دلیل اختلاف بر سر عناصر جنایی تحت تعقیب، درگیر شدند.

منابع به رسانه‌های محلی گفتند که نیروهای «یگان ویژه» تعقیب یک گروه مسلح را آغاز کردند که پیش از این برخی از اعضای سازمان امنیت قضائی را دستگیر کرده بودند.

رسانه‌های محلی همچنین از وقوع درگیری‌های مسلحانه بین یک گروه وابسته به یگان حمایت از ثبات به رهبری غنیوه الککلی، و یک گروه دیگر وابسته به یگان امنیت قضایی، در نزدیکی جزیره المدار در راس حسن، در مرکز طرابلس پایتخت کشور لیبی خبر دادند.

این تحولات ناگهانی، وزارت کشور را وادار کرد تا با ایجاد ایست‌های امنیتی در جاده‌های اصلی و فرعی با هدف کنترل اوضاع، از انجام تعدادی از گشت‌های امنیتی در داخل پایتخت، خبر دهد.

در همین حال، شورای ریاست جمهوری لیبی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که به اتفاق آرا و در حمایت از پارلمان در تبعید و دولت الدبیبه تصویب شد، استقبال کرد. این شورا مسئولیت رهبری کشور را تا برگزاری انتخابات عمومی بر عهده دارند.

شورای عالی دولت نیز از تصمیم شورای امنیت سازمان ملل برای اعزام ناظران آتش‌بس به لیبی استقبال کرد و گفت که جامعه بین‌المللی بار دیگر بر تعهد خود برای حمایت از روند سیاسی تأکید می‌کند.

 این شورا بر محتوای تصمیم، به ویژه در مورد برگزاری انتخابات در تاریخ تعیین شده، تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای