چهار سرباز روس طی انفجاری در سوریه کشته و زخمی شدند

چهار سرباز روس طی انفجاری در سوریه کشته و زخمی شدند

چهارشنبه, 9 ژوئن, 2021 - 19:45
نیروهای روسیه در سوریه (آرشیویی - رویترز)

خبرگزاری روسیه گزارش داد، در پی انفجار یک مین در کنار گشت زنی نیروهای روس در شمال شرق سوریه، یک سرباز روس کشته شده و سه تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه گفت، یک خودروی زرهی در استان حسکه سوریه منفجر شد و یک نظامی روسی از شدت جراحات کشته شد. سه روس دیگر نیز زخمی شدند که از طریق بالگردهای روس، به یک بیمارستان انتقال یافتند. وزارت دفاع روسیه افزود، اکنون مجروحین در معرض خطر نیستند. 

طبق این گزارش، «این حادثه در ۹ ژوئن ۲۰۲۱، هنگام بررسی مسیر گشت پلیس نظامی روسیه در استان حسکه رخ داد». وزارت دفاع روسیه توضیح داد: «یک خودروی زرهی بر روی یک ماده منفجره ناشناس منفجر شد».

روسیه هزاران سرباز را در سوریه مستقر کرده تا از نیروهای مسلح رژیم رئیس‌جمهور بشار اسد پشتیبانی کنند.

مداخله نظامی روسیه در سپتامبر ۲۰۱۵ در سوریه روند جنگ را تغییر داد و به رژیم اسد اجازه داد تا به پیروزی‌های قاطع دست یابد و سرزمین‌هایی را که توسط جناح‌های مسلح و افراطی کنترل می‌شد، دوباره به دست آورد.

در آگوست سال ۲۰۲۰، هنگام انفجار یک وسیله انفجاری هنگام عبور ماشین آنها از نزدیکی دیرالزور در شرق سوریه، یک ژنرال روسی کشته و دو سرباز زخمی شدند.

هفته‌های قبل، سه سرباز روسی هنگام عبور ماشین شان در شمال غربی سوریه، جایی که آنها در گشت مشترک با نیروهای ترکیه شرکت می‌کردند، بر اثر انفجار بمب زخمی شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای