​«واحد 400»... تروریسم جهانی ایران

​«واحد 400»... تروریسم جهانی ایران

یکشنبه, 14 ژوئيه, 2019 - 20:30
اميل امين
نویسنده مصری

فریب مسئله اصلی در همه جنگ‌هاست، وقتی آماده حمله باشی باید تظاهر به ناتوانی بکنی و وقتی خود را سرگرم تدارک و بسیج امکانات می‌کنی، باید چنان وانمود کنی که اهمیتی به این موضوع نمی‌دهی، وقتی می‌خواهی نزدیک بشوی باید چنان وانمود کنی که دوری و برعکس آن هم درست است. کارشناش جنگ مشهور چینی سان تزو در کتاب استراتژیک جاودانه‌اش«هنر جنگ» در باره قانون لشکرهای مدرن سراسر جهان( به استثنای ایران) چنین سخن گفت. ایرانی که همه برگ‌هایش را پیش از رفتن به سوی جنگ‌هایش رو می‌کند و این بدین معناست که شکست خواهد خورد و پیروزی را ازدست می‌دهد همان طور که در دهه هشتاد قرن گذشته اتفاق افتاد.

جنگ‌های تروریستی ملاها با جهان، دیگر راز و محرمانه نیست که آن را پنهان کنند یا مخفی نگهش ‌دارند بلکه فریاد می‌کنند و به آن افتخار می‌ورزند و نمی‌دانند بی خبر از آنکه ممکن است شکست بخورند.

ملاها با «سپاه پاسداران‌شان» در راه به آتش کشیدن جهان پیش می‌‌روند با نقشه‌هایی آشکار که بی هیچ پنهانکاری آنها را علنا اعلام می‌کنند، مانند اظهارات معاون فرمانده کل «سپاه پاسداران» در امور فرهنگی و اجتماعی حسین نجات. او چند روز پیش اعلام کرد که «پایگاه‌های امریکا در منطقه در تیررس موشک‌های ایران‌اند... در صورت هرگونه حمله به کشورمان، موشک‌های ما پایگاه‌های امریکا در کشورهای عربی مجاوررا هدف قرارمی‌دهند».

تروریسم جهانی ایران در حدود و مرزهای منطقه محدود نمی‌شود. بر زمان رویاروی پیش‌دستی می‌کند که مقامات ایرانی احساس می‌کنند بدون تردید خواهد رسید و دلیل آن دستورات اعتقادی است که صحنه سیاسی و نظامی را مدیریت می‌کند. هیچ توجهی به نتایج نسبی سیاسی از آن قبیل که به دنبال مذاکره واقعی و راه حل‌های میانه است که می‌تواند شبح جنگ‌های نظامی و مواجهه‌های خونین را دور سازد، ندارند و ازآنها بسیار دورند.

چند روز پیش جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا، به ایران هشدار داد و آنها را از تحریم‌های ریشه‌ای قوی که هنوز شروع نشده‌اند برحذرساخت. تا زمانی که تهران به بیراهه رفتن خود ادامه می‌دهد، بدون شک مرحله سخت‌تر در پیش است.

ایران با دیپلماسی حقیقی کاری ندارد. آنها بهترین راه‌های فریب و نیرنگ را می‌دانند و در زمانی که آماده به کار بردن آنها هستند، «سپاه تروریستی‌اشان» را آماده نگران ساختن سراسر جهان می‌سازند تا آرامش را از آن بگیرند؛ از یمن در جنوب گرفته تا اروپا در شمال و امریکای لاتین در غرب تا نفوذ در ایالات متحده در شمال. جدیدا هم به قاره افریقا رسیده و آن را میدان حوادث تروریستی خود ساخته است.

درژوئن سال 2018 یکی از تیم‌های مخفی ایرانی در اروپا لو رفت که در آن لحظه نیم تن مواد منفجره در اختیار داشت و علیرغم رسوایی و لو رفتن ماجرا و شناسایی تروریست‌های شرکت کننده در لایه‌های آن و طراحان، که بیشترشان از اعضای «سپاه پاسداران» تروریستی در پوشش لباس دیپلماتیک ایرانی بودند، این مانع از رسیدن گروه‌های ترورشان به شخصیت‌های مخالف ایرانی در ترکیه و هلند نشد. طرح‌های ترور مشابهی در خاک دانمارک و سوئد کشف شد.

آخرین طرح‌های ایران برای ترویج آشوب و ترور در جهان به « واحد 400» ارتباط دارد که به همان «سپاه» وابسته است و بخشی اززیر مجموعه «سپاه قدس» است و حامد عبدالهی آن را مدیریت می‌کند، یکی از اعضایی که ایالات متحده سال 2012 او را در فهرست حامیان فعالیت‌های تروریستی قرارداد.

کدام منافع غربی‌ها به طور کلی و امریکایی به طور خاص در سراسر جهان هدف « واحد 400» قرار می‌گیرند؟

بدون شک آنها نقطه شکننده‌ای از جهت امنیتی انتخاب کرده‌اند، پس قاره افریقا میدان آنهاست. جایی که چندین مرکزامریکایی درتانزانیا و کنیا در اواخر دهه نود هدف بمب‌گذاری وحشتناک قرارگرفتند و حدود 200 امریکایی جان باختند... آیا ایران تلاش می‌کند ماجرای قبلی را در خاک افریقا تکرار کند؟

به گفته برخی کارشناسان« واحد 400» ایرانی گروه‌های مخفی آماده ساخته که ممکن است برای حمله به اهداف غربی فعال شوند، اگر تنش میان ایران و غرب به سطح برخورد مسلحانه برسد و به رویارویی تمام عیار بکشد.

یکی از گزاش‌هایی که نقاب را از چهره این گروه کنار می‌زند، روی سایت مرکز «گیتسون» منتشرشده که درآن به هسته‌های تروریستی مخفی اشاره شده که ایران طی سه سال گذشته و از زمان امضای توافق هسته‌ای مشغول ایجاد آنها بود. برخی هسته‌ها در کشورهای افریقایی مانند چاد، غنا، نیجر، گامبیا و افریقای مرکزی فعال‌اند... آیا این عقلانیت ایرانی ثابت می‌کند که رئیس جمهوری ترامپ برحق بود وقتی که از توافق هسته‌ای بد با ایران خارج شد؟

بدون شک مرد برحق بود و همچنان هست، ایران از درآمدهای نفتی علاوه بر150 میلیارد دلاری پول‌های آزاده شد، برای ایجاد ساختار تروریستی جهانی استفاده کرد که دست بالای او در زورآزمایی با غرب باشد. این بدین معناست که مقاصد ایرانی در کنار گذاشتن رؤیاهای توسعه طلبانه و دستیابی به سلاح اتمی و قدرت موشکی هرگز صادقانه نبوده و فقط آتش بسی موقت و آرامش قبل از توفان است.

جزئیات « واحد 400» تروریستی در ماه آوریل گذشته اعلام شد. در رأس آن علی پرهون یکی از فرماندهان «سپاه پاسداران» بود، آن هم پس از مجموعه‌ای دستگیری‌ها در چاد که برای بازجویان روشن ساخت ایران به دنبال سربازگیری و آموزش افرادی با سن میان 25 تا 35 سال بود تا از آنها برای حملات تروریستی علیه اهداف غربی در قاره افریقا استفاده کنند.

تهران در اوضاع و احوال عراق و سوریه میدانی وسیع برای ایجاد پادگان‌هایی جهت آموزش نیروهای تروریستی و اعزام آنها به نقاط دیگر جهان یافت با مشتی دلار که می‌توان مزدوران بسیاری با آن خرید.

از تروریسم جهانی ایران در امریکای لاتین و امریکای شمالی و «رابطه حزب الله» با نوعی خاص چه خبر؟ تا خوانش تکمیلی دیگر...


دیدگاه‌های دیگر

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای