سکوت در برابر هرچه ایرانی است!

سکوت در برابر هرچه ایرانی است!

پنجشنبه, 30 دسامبر, 2021 - 10:30
طارق الحميد

نویسنده سعودی و سردبیر سابق روزنامه «الشرق الأوسط»

وقتی «داعش» آنچه را که «دولت اسلامی عراق و سوریه» می‌نامید برپا کرد، جامعه جهانی به سمت تشکیل ائتلافی شتافت که مأموریتش شکست آن گروه تروریستی عقب مانده و تعقیب رهبرش ابوبکر البغدادی و اعضای آن گروه بود.

همین اتفاق درباره القاعده افتاد، اما وقتی «حزب الله» تروریستی از لبنان تا سوریه و بعد هم عراق و یمن گسترش یافت، هیچ اظهارنظری پیرامون نقش مخرب حزب یا تلاش‌هایش برای گسترش تروریسمی خطرناک‌تر که ویران ساختن حکومت‌ها باشد، به گوش نرسید.

درست است که «القاعده» و «داعش» تبهکارانه با مردم و اقلیت‌ها و غربی‌ها رفتار کردند، اما تبهکاری و تروریسم «حزب الله» کم خطرتر از آن دو نیست به شکلی که تلاش‌های حزب برای ویران ساختن مفهوم حکومت، سرکوب اکثریت و زیرپاگذاشتن مرزهای بین‌المللی متمرکز می‌شوند.

تنها امتیاز «حزب الله» نسبت به غرب این است که غربی‌ها را مانند «داعش» و «القاعده» نمی‌رباید و اقدام به عملیات انتحاری نمی‌کند که نیروهای ائتلاف بین‌المللی را هدف قرارمی‌دهند آن هم به روش «داعش» و «القاعده». و امتیاز مهم‌تری که غرب را به سکوت وامی‌دارد اینکه حزب ایرانی است.

همه اینها غرب را به سکوت وامی‌دارد درحالی که حقایق نشان می‌دهند«حزب الله» به حوثی‌ها مثلاً طرز کاربرد پهپادها را آموزش می‌دهد و بر سرکوب مردم کشورهایی مانند عراق، یمن یا سوریه و البته لبنان که حکومت را از کارانداخته اشراف دارد.

شگفت‌انگیز آنکه جامعه جهانی بر گسترش «حزب الله» در منطقه سکوت می‌کند و ما اینجا تنها در باره توسعه‌طلبی ایران صحبت نمی‌کنیم بلکه سخن درباره حزبی است که پیش از این و در زمان آنچه به بهار عربی شناخته شد، در امور مصر دخالت کرد.

همچنین در غزه دخالت می‌کند و برای تأمین پول به توزیع و ترویج مواد مخدر و هرچه در قالب جنایت سازمان یافته می‌گنجد دست می‌زند، این جدای از اینکه حاشیه جنوبی بیروت را به مرکز تبلیغ و برنامه‌ریزی برای حمله تبلیغاتی به کشورها تبدیل کرده است.

و اخیراً ویدیویی را که نیروهای «ائتلاف برای حمایت از دولت قانونی در یمن» منتشر کردند دیدیم. ویدیویی که یک عملیات مهم تجسسی سعودی در خصوص مرکز آموزش و انبار شلیک موشک و پهپاد‌های بمب‌گذاری شده زیر نظر «حزب الله» تروریستی در یمن را نشان می‌دهد.

همچنین عملیات جاسوسی سعودی با صدا و تصویر نشان داد چگونه دستورات از سوی «حزب الله» تروریستی به ابوعلی الحاکم داده می‌شود و درباره اهمیت آنچه که «جهاد» می‌نامند و وصایایی که از زبان حسن نصرالله به او منتقل می‌شود.

جایی که مسئول حزب تروریستی در یمن به حوثی‌ها می‌گوید رهبر «حزب الله» تروریستی می‌گوید:« آرزو می‌کنم در یمن جهاد کنم»!. و با وجود همه اینها هیچ اظهارنظر یا موضع بین‌المللی دیده نمی‌شود چون «حزب الله» یک غربی را نربود و به تجمعی از تجمع‌های آنها حمله نبرد.

شاید کسی بگوید، اما وابستگان به «حزب الله» در عراق پایگاه‌های امریکایی را هدف قراردادند و این درست است، اما در چارچوب آنچه ورود در «حیز سکوت دربرابر هرچه ایرانی است» قرارمی‌دهم و آن هم به دلیل مذاکرات وین.

یکی از دیپلمات‌ها در اروپا به من گفت، پژوهشگری غربی یک بار به او گفته، غرب جدی نیست و گاهی یک عملگرایی منفی را دنبال می‌کند تا جایی که امکان داشت دولت «داعش» را به رسمیت بشناسند اگر امنیت را تأمین می‌کرد و سرنمی‌برید و به غرب حمله نمی‌کرد!

امروز با استمرار سکوت بین‌المللی دربرابر کارهای «حزب الله» در منطقه ما، دریمن، سوریه، لبنان و عراق همه آنها را باورمی‌کنم.


دیدگاه‌های دیگر

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای